Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

2012/2013

18, 19 grudnia 2012 - Spotkania wigilijne

 

Fotografia z przedstawienia18 grudnia wychowankowie klas ponadgimnazjalnych zebrali się na spotkaniu wigilijnym. Znak czasów, że przygotowane z tej okazji przedstawienie odnosiło się do wszechobecnych w naszym życiu gadżetów elektronicznych: telefonów komórkowych, tabletów i laptopów, którym często poświęcamy zbyt wiele uwagi. Diabeł i Czort doskonale wiedzieli, że przywiązanie młodzieży do technicznych nowinek sprzyja osłabianiu wzajemnych więzi rodzinnych i przyjaźni, jednocześnie ułatwiając zawładnięcie duszami młodych ludzi. Anioł jednak nie dał za wygraną i skutecznie uświadomił wychowankom, że w życiu „nic lepszego nas nie czeka od ciepła drugiego człowieka”. Następnie zgodnie z tradycją podzielono się opłatkiem i spożyto wieczerzę wigilijną. Ukoronowaniem tego pięknego wieczoru było kolędowanie, do którego zaprosił chór wychowanków i wychowawców oraz towarzyszący im zespół muzyczny.

 

Fotografia z jasełek19 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia uczniów szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wieczór rozpoczął się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu wychowanków Szkoły Podstawowej. Mali aktorzy przenieśli nas w magiczny czas przygotowań do narodzin Bożego Dzieciątka i jako pobożni górale z dużą werwą i humorem pokazali swoją determinację w przygotowaniu koncertu dla nowonarodzonego Jezuska. Nasz gość honorowy Pani Hanna Lutosławska, która wraz z mężem zaszczyciła nas obecnością, zaprezentowała swoje nastrojowe wiersze. Zgromadzonym przy wigilijnym stole – Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wychowankom oraz przybyłym gościom – przyświecało Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione specjalnie na tę okazję przez naszych harcerzy. Po złożeniu świątecznych życzeń przy opłatku i tradycyjnej, wigilijnej kolacji przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd.

 

Fotografie ze spotkań wigilijnych:

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Szkoły ponadgimnazjalne

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa