Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

10 grudnia 2018 - III Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

Obchody III Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych uświetniła gala, która odbyła się na scenie „Miniatura” Teatru im. Juliusza Słowackiego. Podczas uroczystości wręczono cztery statuetki przyznane przez Oddział Małopolski PFRON za aktywne wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy dumni, iż tym szczególnym wyróżnieniem nagrodzono nasz Ośrodek. Statuetkę z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odebrała Pani Dyrektor Agnieszka Nawrocka.

 

Program gali nawiązywał do świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego część artystyczną przedstawili laureaci konkursów patriotycznych. Na scenie wystąpili również nasi uczniowie, którzy na zakończenie zaprosili wszystkich do śpiewania pieśni patriotycznych. Wyświetlane na ekranie teksty oraz śpiewniki z utworami w powiększonym druku i brajlu ułatwiły publiczności włączenie się do wspólnego śpiewu.

 

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.

 

Szczegółowa relacja z obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych znajduje się na stronie PFRON.


Podziękowanie dla Pani Dyrektor Agnieszki Nawrockiej za wieloletnie zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci i młodzieży oraz aktywizację osób niewidomych i słabo widzących.

 

Fotografia: Statuetka, którą Oddział Małopolski PFRON uhonorował nasz Ośrodek

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa