Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

11 lutego 2019 - Wizyta Pierwszej Damy

 

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda objęła honorowym patronatem Galę Jubileuszową rozpoczynającą obchody 70-lecia naszego Ośrodka 26 października 2018. Niestety z powodu obowiązków nie mogła w niej uczestniczyć osobiście. Obiecała jednak wówczas, że odwiedzi nas w późniejszym terminie i z wdzięcznością dziękujemy, że obietnicy dotrzymała.

 

11 lutego mieliśmy zaszczyt powitać dostojnego gościa w naszych progach. Pierwsza Dama zapoznała się z działalnością Ośrodka, zwiedzając wybrane pracownie, sale i gabinety:

  • pracownie kształcenia zawodowego – tyfloinformatyczną, plecionkarską, florystyczną, masażu oraz studio nagrań,
  • gabinety – wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, rehabilitacji wzroku, orientacji przestrzennej, rehabilitacji ruchowej,
  • sale – biologiczną, organową, perkusyjną, ceramiczną oraz sale nauczania wczesnoszkolnego.

 

We wszystkich odwiedzanych miejscach panowała pogodna atmosfera. Uśmiech Pierwszej Damy ośmielił nawet najbardziej nieśmiałych i milczących. Bezpośredniość i życzliwość Pani Prezydentowej sprawiły, że bez trudu nawiązała kontakt zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą. Z uwagą słuchała rozmówców, poznając techniki uczenia się i nauczania osób z niepełnosprawnością wzroku, pomoce dydaktyczne, prace uczniów. W rozmowach pojawiały się też wątki pozaszkolne, m.in. dotyczące zainteresowań i przyszłych planów.

 

Uczniowie, których Pierwsza Dama nie odwiedziła podczas zajęć lekcyjnych lub rewalidacyjnych, mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu w sali gimnastycznej, gdzie przed wyjątkowym gościem wystąpił chór i instrumentaliści ze Szkoły Muzycznej. Po koncercie młodzi muzycy z satysfakcją przyjęli wyrazy uznania.

 

Szkoła to środowisko, które Pani Prezydentowa zna doskonale, oceniała nas więc okiem profesjonalisty. Tym bardziej cieszą nas ciepłe słowa i pochwały skierowane do dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów. Pierwsza Dama podkreśliła, że wszyscy uczniowie, z którymi rozmawiała, na pytanie, czy lubią szkołę, odpowiedzieli twierdząco.

 

Uczniowie doskonale wiedzieli, że wizyta Małżonki Prezydenta RP, to szczególny zaszczyt, ale teraz przekonali się, że również prawdziwa przyjemność. Dziękujemy bardzo za tak miłe spotkanie w jubileuszowym roku szkolnym, które dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, radości i wzruszeń.

 

Relacja i fotografie z przebiegu wizyty umieszczone na stronie internetowej Prezydenta RP

Fotografie szkolne

 

Fotografia: Pierwsza Dama z uczniem Branżowej Szkoły w pracowni plecionkarskiej        Fotografia: Pierwsza Dama z uczennicą w gabinecie rehabilitacji wzroku        Fotografia: Pierwsza Dama wśród uczniów Szkoły Podstawowej

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa