Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

13 grudnia 2014 - Szlachetna Paczka

 

Fotografia: Trzynaste pudło - ostatnia część paczkiPo raz kolejny z inicjatywy uczniów klasy III e Technikum została przygotowana paczka w ramach corocznej akcji. W tym roku trzecioklasiści zaprosili do współudziału nauczycieli i kolegów. Dołączyły do nich klasy IV e, I b oraz liczne grono nauczycieli. Zgromadzono rekordową sumę pieniędzy – 1800 zł. Zbierali rzeczy, robili zakupy, pakowali pudła. Jaki był odzew, pokazuje przedstawiony poniżej fragment otrzymanego listu – relacja z dostarczenia paczki oraz słowa podziękowania od wolontariusza i obdarowanej rodziny.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Pani Danuta była bardzo szczęśliwa, gdy dostarczyliśmy jej paczki. Wzruszyła się, odpakowując pakunki i odkrywając, co się w nich kryje. Była zaskoczona, że dostała tak wiele rzeczy. Szczególne wrażenie zrobił na niej odkurzacz – ucieszyła się, że wreszcie będzie miała czysto w mieszkaniu. Nie dowierzała, gdy zobaczyła, że w paczce znalazły się ubrania na zimę. Od razu zaczęła też przeglądać książki, zadowolona, że będzie miała co czytać w zimowe wieczory.

 

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję Państwu za udział w naszym projekcie, jak również za zaangażowanie, włożony wysiłek i odpowiedzialne podejście do pomocy. Mam nadzieję, że przygotowanie Paczki sprawiło Wam wiele radości, tak jak mi jej dostarczenie. Serdecznie pozdrawiam, z życzeniami pięknych, pogodnych Świąt.

 

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom. Jestem bardzo szczęśliwa. Zaskoczyła mnie tak ogromna ilość paczek. Życzę Wam wszystkiego dobrego i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

Fotografia: Pakowanie paczki         Fotografia: Troje uczniów i trzy pudła         Fotografia: Troje uczniów i paczka w trzynastu pudłach

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa