Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

14 listopada 2014 - Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

W sali gimnastycznej, przybranej w barwy, symbole narodowe i kwiaty, odbyła się akademia, przypominająca kolejnym pokoleniom uczniów dzień 11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości.

 

Ten rok był bogaty w okrągłe rocznice: 220 rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej, 100-lecie wybuchu I wojny światowej i wyruszenia z krakowskich Oleandrów do Królestwa „pierwszej kadrowej” z Piłsudskim na czele, 70 rocznica powstania warszawskiego. Abyśmy mogli świętować kolejne rocznice i cieszyć się wolnością, wiele pokoleń żołnierzy przelewało krew i umierało, cierpiało głód i poniewierkę, marzyło o zwycięstwie i pokoju. Ich wojenne losy uczniowie naszego Ośrodka opowiedzieli słowami wierszy, żołnierskich listów i wspomnień. Wyśpiewali je w piosenkach i pieśniach, wesołych i smutnych, dumnych i zadziornych. Duże emocjonalne zaangażowanie uczniów i nauczycieli wszystkich szkół naszego Ośrodka sprawiły, że uczestniczący w akademii mogli przeżyć wiele chwil wzruszeń i zadumy.

 

Fotografie z akademii

 

Fotografia: Uczniowie reprezentujący różne szkoły podczas występu na scenie

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa