Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

15-17 stycznia 2015 - Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika organizowany jest przez Fundację OFKiP, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Jest to największy festiwal kolęd i pastorałek w Polsce. W styczniu br. odbyła się XXI edycja konkursu, która zgromadziła na wspólnym kolędowaniu 1650 podmiotów wykonawczych z Polski, Białorusi i Ukrainy. Uczestnicy zaprezentowali kunszt wykonawczy podczas finału Festiwalu, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

 

Laureatów tegorocznej edycji wybrało jury pod przewodnictwem ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach, wspieranego przez prof. Martę Kierską-Witczak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz dr. Michała Sławeckiego z UKSW i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół Studio Piosenki przeszedł wstępne eliminacje małopolskie w grudniu i szczęśliwie wszedł do finału Festiwalu. Podczas przesłuchań konkursowych zaśpiewał trzy kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Jam jest dudka”. Występ zakończył się sukcesem – nasz zespół otrzymał wyróżnienie!

 

 

       Fotografia: Studio Piosenki na scenie podczas występu             Fotografia: Katarzyna Hrynkiewicz przy fortepianie   

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa