Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

18 grudnia 2017 - Koncert Świąteczno-Noworoczny

 

Okres przedświąteczny w naszym Ośrodku jest czasem niezwykłym. Do wieloletniej już tradycji należy organizacja koncertu kolęd i pastorałek, który przygotowują nauczyciele i uczniowie wszystkich szkół wchodzących w skład Ośrodka. Tegoroczny koncert, zatytułowany „Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł”, w całości poświęcony był Aniołom i ich udziałowi w historii zbawienia człowieka. W programie znalazły się utwory dedykowane Duchom Niebieskim, w tym oczywiście kolędy mówiące o towarzyszeniu nowo narodzonemu Wcielonemu Synowi Bożemu.

 

Koncert Świąteczno-Noworoczny to dla nas wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ponieważ dedykujemy go przyjaciołom, m.in. darczyńcom i emerytowanym pracownikom Ośrodka, a wśród wielu zaproszonych znamienitych osób mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli władz miasta, Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty, konsulatów: amerykańskiego i niemieckiego. To także wydarzenie międzypokoleniowe, gromadzące ludzi w różnym wieku – od kilkulatków, przez uczniów i młodych absolwentów, aż po seniorów – wszystkich, którzy w jakiś sposób czują się związani z Ośrodkiem.

 

Całej uroczystości towarzyszył kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów wszystkich szkół podczas lekcji ceramiki, wikliniarstwa, plastyki i techniki oraz zajęć w Internacie. Kiermasz zorganizowany został z inicjatywy Rady Rodziców, a dochód przeznaczony będzie na potrzeby uczniów.

 

Fotografie: koncertkiermasz, koncert w Radiu Kraków, próba w Radiu Kraków

  

Fotografia: Chór młodzieżowy         Fotografia: Chór dziecięcy         Fotografia: Chór nauczycieli i emerytów Ośrodka

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa