Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

18 lutego 2017 - Zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie


Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec to miejsce niezwykłe. Jego pracownicy zaprosili do współpracy nauczycieli i uczniów naszego Ośrodka. Jej celem jest wypracowanie rozwiązań i sposobów ułatwienia dostępu do Muzeum osobom z różnymi niepełnosprawnościami. W tym roku szkolnym odbyły się konsultacje, a 18 lutego grupa uczniów pod opieką nauczycieli zwiedziła część skansenu i zapoznała się z realiami życia codziennego Krakowiaków Zachodnich. Wystąpili oni w roli ekspertów – doradzali i podpowiadali, w jaki sposób osobom z dysfunkcją wzroku można przybliżyć ekspozycję i przestrzeń Muzeum. Uczestnicy wycieczki zostali przez gospodarzy podjęci ciepłą herbatą w murach XVIII dworu, co było dodatkową atrakcją i zaszczytem.

 

Serdecznie dziękujemy paniom Sylwii Brandys i Izabeli Okręglickiej oraz panu Piotrowi Bujakiewiczowi za serdeczne przyjęcie, ogrom ciekawostek przekazanych w przystępny sposób, a przede wszystkim za niezwykłą otwartość i chęć podarowania osobom niewidomym i słabo widzącym możliwości doświadczenia kultury i historii naszego regionu. Państwu i nam życzymy dalszej owocnej współpracy.

 

Fotografie

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa