Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

23 czerwca 2017 - Żegnaj szkoło!

 

Podczas tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego żegnaliśmy nie tylko kończących szkołę uczniów klas trzecich Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Akademia dedykowana była przede wszystkim pani Dyrektor Barbarze Plancie, która zakończyła drugą kadencję i odchodzi na emeryturę.

 

Podziękowania i życzenia stanowiły bardzo ważną część uroczystości. W imieniu społeczności uczniowskiej Ośrodka wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej Julia Kuc i Julia Zawrzykraj, które następnie z Mateuszem Mucem ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wręczyły Pani Dyrektor kosz z papierowymi kwiatami, zrobionymi przez uczniów najmłodszych klas, oraz ceramiczną misę wykonaną w ośrodkowej pracowni. Głos zabrali też harcerze, którzy w podziękowaniu ofiarowali Pani Dyrektor kapelusz skautowy. Po nich wystąpiła pani Daria Garzeł, dziękując w imieniu rodziców uczniów. W imieniu grona pedagogicznego przemawiała pani wicedyrektor Agnieszka Nawrocka, a Pani Dyrektor otrzymała przepiękny kosz kwiatów i upominek. Podziękowania i życzenia złożyła również pani Bronisława Kufel-Włodek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Salwator. Jako ostatni głos zabrał pan Marek Kalbarczyk, prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych.

 

Podczas części artystycznej zgromadzeni w sali gimnastycznej widzowie mogli zapoznać się ze zdjęciami pani Dyrektor z różnych okresów życia. Prezentacja stanowiła tło dla opowieści o kolejnych etapach pracy w Ośrodku, o których widownia dowiadywała się z przeplatanych piosenkami wspomnień, snutych przez szkolną bibliotekarkę panią Olę podczas rozmowy z uczennicą Martą (Dominika Wojcieszek i Julia Jarmusiewicz z Technikum). Zabawnym punktem programu okazał się filmik, w którym najmłodsi uczniowie wypowiadają się na temat roli, ubioru i zadań dyrektora.

 

Pani Dyrektor życzymy pięknego i spokojnego odpoczynku.

 

Fotografie

 

Fotografia: Program artystyczny - piosenka harcerska

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa