Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

29 października 2015 - Tyniecka Liga Mistrzów

 

IV edycja Tynieckiej Ligi Mistrzów dobiegła końca. 29 października odbył się ostatni miniturniej z serii czterech, które składały się na formułę rozgrywek. W turnieju wzięło udział 24 zawodników. W wyniku losowania podzieleni zostali na 4 zespoły, którym nadali iście mistrzowskie nazwy: Barcelona, Juventus, Liverpool oraz Manchester. Rozgrywki od pierwszego do ostatniego miniturnieju stały na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy wraz z trenerem zgodnie uznali, że ich poziom znacznie się podniósł w porównaniu do poprzednich edycji TLM. Trudno się z tym nie zgodzić. Mecze były niezwykle wyrównane i zacięte. Nie brakowało indywidualnych rajdów z piłką, jak i składnych akcji, po których ręce same składały się do oklasków. Często o zwycięstwie bądź porażce decydowały gole w ostatnich sekundach lub konkurs rzutów karnych. Zacięta walka o punkty i podium w rozgrywkach toczyła się do samego końca. Jedynie gracze Juventusu mogli być spokojni o swój los, bowiem podczas trzeciego miniturnieju zapewnili sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej TLM.

 

Tabela końcowa TLM

Miejsce

Nazwa klubu

Turnieje

Stosunek bramek

Bilans bramek

Punkty

1

Juventus

4

40–27

13

18

2

Barcelona

4

33–39

-6

11

3

Liverpool

4

41–41

0

8

4

Manchester

4

32–40

-8

7

 

W rozgrywkach padły łącznie 103 bramki, a najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Niesyczyński, który strzelając 19 goli zdobył statuetkę króla strzelców TLM. 

 

Rozgrywki TLM po raz kolejny pozwoliły spotkać się uczniom oraz absolwentom Ośrodka i umożliwiły sportową rywalizację w duchu fair play. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom, dzięki którym szkolny turniej stał się prawdziwie piłkarskim świętem. Mamy nadzieję, iż fantastyczna atmosfera i wysoki poziom rozgrywek będzie towarzyszył kolejnej edycji Tynieckiej Ligi Mistrzów, która już za rok.

 

Fotografie

 

Fotografia: Trener i zawodnicy IV edycji Tynieckiej Ligi Mistrzów

 

Logotyp: Tyniecka NIE WIDZĘ PRZESZKÓD Kraków

 

Klub piłkarski Tyniecka NIE WIDZĘ PRZESZKÓD Kraków

 

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa