Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

31 stycznia 2018 - Wizyta armwrestlerów

 

Armwrestling, czyli siłowanie na rękę, to dyscyplina sportu, w której startują kobiety i mężczyźni, podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe, w osobnych pojedynkach na lewą i prawą rękę.

 

Nasz Ośrodek odwiedzili armwrestlerzy: Dariusz Groch, brązowy medalista mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski oraz Przemysław Ciba, wielokrotny finalista mistrzostw Polski. Podczas spotkania wychowankowie dowiedzieli się, na czym polegają zasady tego sportu oraz otrzymali wskazówki jak ćwiczyć, aby w przyszłości zostać prawdziwym armwrestlerem. Okazało się, że jest to dyscyplina dla wszystkich i uprawiać ją można w każdym wieku – wystarczą tylko chęci i systematyczny trening.

 

Po prawdziwej rozgrzewce, jaką odbywają zawodnicy, chętni mogli się zmierzyć z mistrzami przy profesjonalnym stole. Na początku naszych minizawodów panowie rywalizowali ze sobą w pokazowej walce, która wzbudziła duże emocje wśród publiczności; doping kibiców był bardzo intensywny. Jako Ośrodek również wystawiliśmy zawodnika. Pan ratownik z naszego basenu, walcząc wręcz heroicznie, ostatecznie jednak uległ naszym gościom.

 

Następnie wychowankowie mogli zmierzyć się z armwrestlerami. Mimo ogromnej woli walki i wysiłku niewielu „udało się” położyć profesjonalnych zawodników. Kolejnym punktem spotkania były zawody wewnątrzinternatowe – każdy mógł rywalizować z dowolną osobą. Emocji i śmiechu nie było końca. Wielu wychowanków, nie znając wcześniej armwrestlingu, doskonale odnajdywało się w tej dyscyplinie sportu, a nawet okazało się, że jest kilka obiecujących talentów. Obiecali solidnie się przygotować na kolejną wizytę, która – mamy nadzieję – odbędzie się niebawem.


Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Darkowi i Panu Przemkowi za niezapomniane wrażenia, możliwość sprawdzenia swoich sił, sportowe emocje i wiele chwil radości. Liczymy, że to wydarzenie zainicjuje cykliczne spotkania z armwrestlingiem w naszym Ośrodku.

 

Fotografie

 

Fotografia: Pojedynek Patryka z Dariuszem Grochem, sędziuje Przemysław Ciba

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa