Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

3 listopada 2017 - Wizyta przedstawicieli Klubów Lions

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions, kierując się mottem „We serve” (Służymy), jest humanitarną organizacją pozarządową – wiekową i największą na świecie:

  • założone w 1917 w Stanach Zjednoczonych,
  • obecnie zrzesza 46 000 klubów w 207 krajach, w których łącznie działa ponad 1 410 000 członków.

W Polsce pierwszy klub powstał w 1989 w Poznaniu; teraz jest ich 56, 4 w Krakowie.

 

Nasz Ośrodek odwiedzili przedstawiciele z Krakowa, którzy towarzyszyli specjalnemu gościowi z Islandii – I Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions Gudrun Bjort Yngvadottir.

 

Pani Wiceprezydent z zainteresowaniem zapoznała się z ofertą edukacyjną Ośrodka, zwłaszcza iż pomoc w wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością jest jednym z celów Stowarzyszenia. Następnie goście zostali zaproszeni na koncert, podczas którego uczniowie wszystkich szkół zaśpiewali kilka piosenek w języku polskim i angielskim oraz zagrali na organach, fortepianie i akordeonie. Pani Wiceprezydent z wielką życzliwością podziękowała za występ, a na pamiątkę wizyty otrzymała ceramiczny podarunek wykonany również przez uczniów.

 

 

Fotografia: Uczniowie podczas występu

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa