Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

6 maja 2015 - Wycieczka do Chabówki

 

Fotografia: Kuba i koło parowozuTrochę na przekór deszczowej prognozie pogody, młodsze klasy Szkoły Podstawowej wyruszyły na wycieczkę do Chabówki, aby zwiedzić Skansen Taboru Kolejowego. Przewodnik opowiadał dzieciom o ekspozycji – parowozach, retro pociągach i urządzeniach kolejowych. Uczniowie mogli wejść do wagonów i lokomotyw. Oglądali wielkie koła, węglarki, kotły. Nawet padający przez chwilę mocniejszy deszcz nie ostudził ich poznawczego zapału, aż ręce od tego oglądania były czarne.

 

Fotografia: Dwoje na huśtawceDruga część wycieczki była aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody. W gospodarstwie agroturystycznym dzieci mogły obejrzeć kwitnące wiosną drzewa, a także zwierzęta hodowlane: kury, kozy, króliki. Wiele radości dała im możliwość zabaw na świeżym powietrzu. W ruch poszły rowery, huśtawki, trampolina. Każdy wybierał dla siebie najlepszy sposób spędzania wolnego czasu, nikt się nie nudził i aż żal było opuszczać tak sympatyczne miejsca i tak miłych ludzi.

 

Fotografie

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa