Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Stroiki świąteczne wykonane przez naszych florystów

 

Fotografia: Stroik-choinkaJuż trzeci rocznik uczniów słabo widzących ma możliwość kształcić się w zawodzie florysta w Szkole Policealnej. Praca z materiałem florystycznym oraz układanie kompozycji roślinnych na różne okazje nie tylko pozwalają zdobyć umiejętności praktyczne, ale również uwrażliwiają wykonawców. W ramach zajęć pozalekcyjnych organizowane są również warsztaty, pozwalające zapoznać się z przydatnymi w tym zawodzie technikami plastycznymi, np. zgłębić tajniki decupageu. Z naszego doświadczenia wynika, iż florystyka jest kierunkiem, na którym osoby z dysfunkcją wzroku, dzięki wytrwałości i zaangażowaniu, osiągają bardzo dobre rezultaty. Z przyjemnością i entuzjazmem uczą się łączyć twórczą pasję z rzemieślniczą precyzją.

 

Fotografia: Stroik-choinkaWykonane kompozycje stanowią miernik postępów w nauce, wykorzystania wiedzy i nowo nabytych umiejętności. Są namacalnym dowodem potwierdzającym kompetencje uczniów. Jednocześnie przychylne opinie i pochwały otoczenia to niezwykle cenne wzmocnienie pozytywne, dające poczucie satysfakcji, wiarę we własne siły oraz pewność, że można sprostać kolejnym florystycznym wyzwaniom. Dlatego sukces bożonarodzeniowych stroików jest najlepszą motywacją do dalszej nauki i pracy. Nic tak przecież nie poprawia poczucia własnej wartości twórcy, jak podziw dla jego dzieł. Udane, wymierne efekty pracy sprawiają, że kształcenie, mimo licznych trudów, jest źródłem radości, a myśl o rozwoju zawodowym i przyszłości napawa optymizmem.

 

Fotografie kompozycji bożonarodzeniowych

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa