Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Szkoła pełna zrozumienia

 

„Szkoła pełna zrozumienia” to akcja pomyślana jako podsumowanie miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego (selektywnego). Skierowana zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, ma na celu szerzenie wiedzy na temat zaburzenia lękowego, które powoduje, że dziecko nie mówi w wybranych okolicznościach społecznych.

 

W ramach akcji, która potrwa od 30 października do 30 listopada, w Szkole Podstawowej zostaną przeprowadzone m.in.

  • rada pedagogiczna na temat mutyzmu wybiórczego,
  • godzina wychowawcza o tolerancji wobec osób z różnymi zaburzeniami,
  • dzień ciszy, w którym wybrani uczniowie postarają się milczeć podczas wszystkich lekcji i przerw, nie rezygnując zarazem z normalnej aktywności szkolnej, a następnie opiszą swoje wrażenia i emocje, jakich w tym dniu doświadczyli.

 

Wszystkie realizowane zadania powinny uwrażliwić uczestników na problemy osób z mutyzmem, jak również uświadomić, że komunikacja werbalna jest niezmiernie ważna i pomocna w codziennym życiu.

 

Akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

 

Baner informujący o akcji „Szkoła pełna zrozumienia”

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa