Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką

 

Logotyp: Fundacja WyspArt Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką to kolejny projekt edukacyjny Fundacji WyspArt związany z ekologicznym budownictwem, bioarchitekturą. Jest w naturalny sposób kontynuacją wcześniejszego projektu – Zielony dom czyli o architekturze inaczej, podczas którego w Prądniku Korzkiewskim zbudowany został domek ze słomy i gliny – Zielony Dom.

 

W obecnym projekcie uczestnicy stworzą mozaikę ceramiczną na Zielonym Domu. W tym twórczym przedsięwzięciu, oprócz uczniów z naszego Ośrodka, udział biorą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z Wielkiej Wsi oraz z Gimnazjum w Białym Kościele.

 

Pierwszy etap projektu, który właśnie został zakończony, nie odbywał się jeszcze w plenerze, gdyż polegał na tworzeniu elementów mozaiki. Cykl warsztatów ceramicznych prowadziła od września artystka Marita Benke-Gajda, opiekun artystyczny projektu, która zapoznała uczestników z technikami pracy z gliną. Podczas zajęć uczniowie nie tylko lepili, ale także zdobili swoje wyroby angobami tj. malowali je różnobarwnymi powłokami. Tworzenie własnych form ceramicznych doskonale rozwijało ich zdolności manualne i kreatywność, a także dostarczyło wiele satysfakcji i radości.

 

W tym roku, w ramach kolejnego etapu realizacji projektu, elementy powstałe podczas warsztatów zostaną umieszczone na ścianach Zielonego Domu, tworząc ceramiczną mozaikę, wspólne artystyczno-użytkowe dzieło uczestników projektu.

 

Partnerzy i patroni medialni projektu:

  • Gmina Wielka Wieś
  • Logotyp: Zielony dom czyli spotkania natury ze sztuką Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
  • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  • SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
  • Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
  • Stowarzyszenie „Ceramika bez granic”
  • Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
  • Dziennik Polski
  • Radio RMF Classic

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Facebook Fundacji WyspArt.

 

 

Fotografia: Formowanie kształtu        Fotografia: Malowanie angobami        Fotografia: Dopracowanie szczegółów                   

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa