Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Zielony Dom w dobrym guście - projekt Fundacji WyspArt

Logotyp: Fundacja WyspArtPo raz kolejny Fundacja WyspArt zaproponowała naszemu Ośrodkowi partnerstwo w projekcie edukacyjnym. W bieżącym roku szkolnym realizujemy wspólnie projekt ,,Zielony Dom w dobrym guście”, w ramach którego odbywają się cykliczne warsztaty i prelekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej.

 

Architekt wnętrz, artysta plastyk przybliża naszym podopiecznym historię budownictwa i architektury, umożliwia zrozumienie zasad planowania i projektowania małej architektury, tak aby potencjalny odbiorca dobrze czuł się w otaczającej przestrzeni. Na zajęciach dzieci uczą się odczytywania i oceniania wartości estetycznych dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku. Samodzielnie lub z pomocą edukatora próbują projektować konkretne zmiany w najbliższym otoczeniu, a dzięki temu wzbogacają swoje doświadczenia estetyczne i umiejętności praktyczne. Budowanie wrażliwości dotyczącej otoczenia przestrzennego stanowi istotny element rewalidacji, w tym orientacji przestrzennej dzieci niewidomych i słabo widzących.

 

W projekcie uczestniczą również uczniowie szkół ogólnodostępnych. Pozwoli to na integrację naszych podopiecznych z szerszym środowiskiem rówieśniczym. Planowane są zajęcia praktyczne w terenie, podczas których uczniowie wspólnie dokonają aranżacji wnętrza w Zielonym Domu w Prądniku Korzkiewskim.

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Facebook Fundacji WyspArt.

 

Fotografia: Uczestnicy projektu przed Zielonym Domem

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa