Strona główna

Zespół Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie

2012/2013

16 marca 2013 - Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim

Podczas Mistrzostw Miasta Bydgoszczy na Ergometrze Wioślarskim, w których startowało ponad 300 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego, odbyły się biegi osób niepełnosprawnych (sprawdziany do kadry) oraz I Ogólnopolskie Zawody w Wiosłowaniu na Ergometrach dla Młodzieży Niewidomej i Słabo Widzącej o Puchar Dyrektora SOSW nr 1 im. L. Braille’a. Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w obu rodzajach biegów i odnieśli podwójny sukces.

Wszystkie biegi były indywidualne. W sprawdzianach do kadry startowało 16 osób z niepełnosprawnością. Pierwsze miejsce i Puchar Prezydenta Bydgoszczy wywalczyli ex aequo Józef Ignaciak i Robert Niesyczyński uzyskując jednakowy czas 3:13,9 na 1000 m. Puchar w kategorii kobiet pozostał w Bydgoszczy, gdyż zwyciężczynią okazała się Barbara Borkowska z Lotto-Bydgostii.

W biegach na 500 m rywalizowało 25 zawodników z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Krakowa, Warszawy i Bydgoszczy. W kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych Puchar Dyrektora SOSW nr 1 zdobył Michał Kotra (1:33,8), drugie miejsce zajął Łukasz Matyja (1:35,4), a trzynaste – Szymon Wasiłowicz. Nasze Gimnazjum reprezentowały dziewczęta: Ewelina Faustynowicz była trzecia, a Weronika Czarniecka zajęła 6 miejsce.

Uczniowie Ośrodka trenują w UKS Salwator „NPS” pod opieką trenerów Janusza Włodka i Magdaleny Włodek-Skowron oraz opiekuna Tadeusza Śmieszkiewicza.

Fotografia: Nasza reprezentacja z opiekunem Tadeuszem ŚmieszkiewiczemFotografia: Zdobywcy Pucharu Prezydenta Bydgoszczy - (od lewej) Robert Niesyczyński, Barbara Borkowska, Józef Ignaciak