Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

2012/2013

26 stycznia 2013 - XXII Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim ERGOWIOSŁA 2013

 

Podczas Mistrzostw Polski – ERGOWIOSŁA 2013 we Wrocławiu sukces odnieśli krakowianie. W kategorii osób niepełnosprawnych LTA (niewidomi i słabo widzący) najlepsi okazali się zawodnicy UKS Salwator „NPS”, nasi uczniowie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium:

  • złoty medal – Józef Ignaciak – 3:13,2 (czas na 1000 m),
  • srebrny medal – Robert Niesyczyński – 3:13,4,
  • brązowy medal – Rafał Sitek, absolwent Ośrodka, student UJ – 3:16,9.

Nasz czwarty zawodnik Michał Kotra zajął V miejsce – 3:22,9.

 

Wydawać by się mogło, że nie było odpowiedniej konkurencji, ale startowali przecież zawodnicy utytułowanych klubów, takich jak Lotto-Bydgostia czy WTW Warszawa, i tym razem nie mieli szans. Dodatkowa klasyfikacja według wagi także potwierdziła klasę naszych zawodników. Na pierwszą pozycję wysunął się Robert Niesyczyński, drugi był Michał Kotra, a na trzecim miejscu zawodnik Lotto-Bydgostia. Na pewno do sukcesu przyczynił się także gorący doping olimpijki Kamili Soćko.

 

To bardzo ważne zwycięstwo daje dodatkowe punkty dla naszych zawodników na miejsca w kadrze Polski. Przed nimi jeszcze konsultacje w Wałczu i specjalistyczne badania lekarskie za granicą. Tomasz Kaźmierczak, trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych, potwierdził, że widzi naszych uczniów w czwórce LTA reprezentującej Polskę na zawodach zagranicznych w tym roku. Trener Janusz Włodek może być bardzo zadowolony i dumny ze swoich podopiecznych. 

 

 

Fotografia: Od lewej - Rafał Sitek, Janusz Włodek, Michał KotraFotografia: Kamila Soćko dopinguje Roberta Niesyczyńskiego

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa