Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

2012/2013

2-4 listopada 2012 - Konsultacje kadry wioślarzy z niepełnosprawnością

 

W tym roku po raz kolejny uczniowie Ośrodka, trenujący wioślarstwo w UKS Salwator „NPS” zostali powołani na konsultacje kadry wioślarzy z niepełnosprawnością do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu. Podopieczni Magdy Włodek-Skowron i Janusza Włodka – uczniowie Józef Ignaciak, Robert Niesyczyński i absolwent Rafał Sitek – uzyskali bardzo dobre wyniki po sprawdzianach wydolnościowych i wytrzymałościowych. Jest duża szansa, że właśnie z nich tworzona będzie nowa osada wioślarska (czwórka ze sternikiem), która będzie przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Korei i na Paraolimpiadę.

 

W skład osady powinny wejść także kobiety oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jeżeli również będą pochodziły z Krakowa, cały cykl przygotowań kadrowej osady może przebiegać w naszym mieście. To bardzo duża szansa dla osób niepełnosprawnych, także studentów krakowskich uczelni. To też wspaniała szansa dla uczniów naszego Ośrodka, którzy mogą sportową zabawę, w jakiej obecnie uczestniczą, rozwinąć w prawdziwą sportową przygodę.

 

 

Fotografia: Od lewej - Robert Niesyczyński, Józef Ignaciak, Rafał Sitek, Janusz Włodek

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa