Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

10 sierpnia 2018 - Nasz Ośrodek zwycięzcą w wojewódzkim Konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych

 

Logotyp: Fundacja Szansa dla Niewidomych

 

Konkurs IDOL organizowany jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych, by wyróżnić i docenić szczególne zaangażowanie w działalność dla dobra środowiska osób niewidomych i słabo widzących. To forma promowania prawdziwie pozytywnych postaw, przykładów godnych naśladowania – osób i instytucji nieustających w wysiłkach, by zniesienie barier, wyrównywanie szans, integracja, włączenie społeczne ze szczytnych haseł zmieniły się w codzienną rzeczywistość.

 

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski. Na poziomie regionalnym tytuł IDOLA przyznawany jest w siedmiu kategoriach: Media, Urząd Otwarty dla Niewidomych, Uczelnia, Placówka Oświatowa, Placówka Kultury, Firma/ Instytucja oraz Idol Środowiska. Istnieje także negatywny odpowiednik IDOLA tzw. ANTYIDOL.

 

W tegorocznej edycji Konkursu IDOL w kategorii Placówka Oświatowa nasz Ośrodek zajął I miejsce, zdobywając tytuł IDOLA województwa małopolskiego 2018. Dyplom odebrała Pani Dyrektor Agnieszka Nawrocka podczas wojewódzkiej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN CRACOW, w której także uczestniczyli reprezentanci Ośrodka.

 

Jako laureaci pierwszego etapu weźmiemy udział w konkursie krajowym. Wyniki zostaną ogłoszone 13 października podczas Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie.

 

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i uznanie, które dla nas jest nie tylko powodem do dumy, ale również motywacją i zobowiązaniem do dalszej efektywnej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku.

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa