Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

26 października 2017 - IV edycja Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

 

W Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie odbył się IV Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pt. „Patriotyzm wśród nas – Wolność znaczy Ojczyzna”. Każdy podmiot wykonawczy przygotował jedną piosenkę zgodną z hasłem przewodnim tegorocznego konkursu. Zespół wokalno-instrumentalny Studio Piosenki, do którego uczęszczają uczniowie wszystkich szkół naszego Ośrodka pod kierunkiem Katarzyny Hrynkiewicz, zaprezentował piosenkę „Taki kraj” autorstwa Jana Pietrzaka, z muzyką Zbigniewa Raja.

 

W konkursie wzięło udział 80 podmiotów wykonawczych z całej Polski, w większości z województwa świętokrzyskiego. Do południa występowali soliści według kategorii wiekowych, po południu do późnych godzin wieczornych – zespoły. Na scenie w Centrum Bajki w sumie zaprezentowało się 200 osób w wieku 9–19 lat.

 

Werdyktem jury zespół Studio Piosenki zdobył I miejsce. Jury wysoko oceniło poziom wykonawczy i interpretację utworu, ogólną prezencję sceniczną zespołu oraz wyraziło podziw, iż mimo wszelkich przeciwności losu i utrudnień nasi uczniowie prezentują tak wysoki poziom artystyczny. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, gry edukacyjne z historii oraz statuetkę laureata.

 

12 listopada 2017 zespół wziął udział w koncercie laureatów, który odbył się w Kielcach w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski. Koncert poprzedziła uroczysta msza św. celebrowana przez JE ks. bp. Jana Piotrowskiego. W wydarzeniu uczestniczył Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

 

Dyplomfotografie

 

Fotografia: Nagrodzony zespół Studio Piosenki na scenie

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa