Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

5 listopada 2018 - Odblaskowa Szkoła

 

Akcja „Odblaskowa Szkoła”, skierowana do szkół podstawowych, organizowana jest w formie konkursu przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Konkurs odbywa się po raz dziewiąty, a nasz Ośrodek bierze w nim udział po raz drugi, przeprowadzając szereg inicjatyw, których celem jest zwiększenie aktywności szkoły i rodziców w zakresie wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe. Już we wrześniu w czasie Święta Szkoły i ślubowania klas pierwszych można było otrzymać odblaski, uczestniczyć z klasą w konkursie „Odblaskowy quiz klasowy”, a także spotkać się z policjantem i usiąść na policyjnym motocyklu.

 

Również podczas listopadowego spotkania nie zabrakło obecności przedstawiciela policji krakowskiej w pełnym wyposażeniu motocyklisty. Można było sprawdzić motocykl i dowiedzieć się, jak ważne jest noszenie odblasków. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli w pozyskiwanie elementów odblaskowych i życzliwości ludzi wielkiego serca w tym roku udało się w pełni wyposażyć uczniów Szkoły Podstawowej w plecaki odblaskowe z logo Ośrodka, a uczniów klas IV–VIII w kamizelki odblaskowe z logo. Dużo emocji wzbudziło rozdanie nagród w przeprowadzonym konkursie plastycznym „Odblaskowa szkoła”, w którym wyróżnieni uczniowie otrzymali odblaskowe maskotki. W najbliższym tygodniu po zakończeniu eliminacji szkolnych dowiemy się, kto przeszedł do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

 

Fotografie

 

Fotografia: Policjant na motocyklu przed budynkiem Ośrodka

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa