Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

7 grudnia 2016 - IV Krakowski Turniej Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących

 

Krakowski turniej strzelania laserowego dla osób z dysfunkcją wzroku to autorski projekt Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, wspierany przez Radę Dzielnicy I. Uczestnicy turnieju korzystają ze specjalistycznego urządzenia, które pozwala na celowanie za pomocą zmysłu słuchu (symulator tarczy połączony z komputerem). Kiedy strzelec, celując, zbliża promień lasera do środka tarczy, urządzenie emituje głośniejszy i bardziej ciągły dźwięk. Aby wyrównać turniejowe szanse, wszyscy uczestnicy strzelają w jednorazowych goglach przysłaniających oczy.

 

Tegoroczny turniej odbył się 26 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej 1. Uczestniczyło w nim 65 osób (w tym 12 osób zdecydowało się na udział w turnieju już po raz trzeci, a 25 osób było uczestnikami przynajmniej dwa razy). 

7 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nasi uczniowie po raz kolejny spisali się wspaniale. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Andrzej Barć, a w drużynowej reprezentacja Ośrodka ustąpiła miejsca na podium jedynie strzelcom z Koła PZN Okręg Małopolski Kraków-Krowodrza. Ponadto wyróżnienia otrzymała grupa absolwentów, w skład której wchodzą również nasi wychowankowie Uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, działający w Centrum Młodzieży, a po występie uczestnicy turnieju mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych z zespołem.

 

Organizator

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w KrakowieFotografia: Uczestnik turnieju celuje do tarczy

 

Honorowy patronat

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider

Przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto Tomasz Daros

 

Współpraca

Rada Dzielnicy I Stare Miasto w Krakowie

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA w Kielcach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Przy wsparciu Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdana Dąsala


Fotografie

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa