Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Szczęście do wzięcia - książka i akcja charytatywna

 

Baner promujący akcję: Okładka książki „Szczęście do wzięcia”

 

Wydawnictwo WAM z Krakowa w ramach akcji „Szczęście do wzięcia” podjęło wspaniałą inicjatywę, dzięki której zbiory naszej biblioteki wzbogacą się o nowe książki w brajlu.

 

 

„Szczęście do wzięcia” („Christmas Jars”) to nazwa akcji charytatywnej w Stanach Zjednoczonych, polegającej na odkładaniu drobnych kwot i obdarowywaniu nimi na Święta Bożego Narodzenia osób znajdujących się w potrzebie. Jednocześnie jest to tytuł książki Jasona F. Wright’a, która zainspirowała Dyrekcję i Pracowników Wydawnictwa WAM do promocji tej pięknej inicjatywy w naszym kraju.

 

Cieszymy się bardzo, że Wydawnictwo WAM dostrzegło potrzebę wsparcia niewidomych czytelników naszej biblioteki poprzez sfinansowanie zakupu potrzebnych, lecz bardzo drogich książek. Koszt kilkutomowej książki brajlowskiej to kwota około 1000 zł. Książki wydane w brajlu mają wielu zwolenników, podobnie jak tradycyjne, papierowe. Jesteśmy przekonani, że nie da się ich całkowicie zastąpić cyfrowymi wersjami.

 

W jaki sposób można włączyć się do akcji?

  • do Świąt Bożego Narodzenia odkładaj drobne kwoty, np. do słoika, podobnie jak bohaterowie „Szczęście do wzięcia”,
  • wpłać je na konto Stowarzyszenia Nadzieja – nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607
    Jeśli masz ochotę od razu dokonać wpłaty, bez odkładania do słoika, zrób to,
  • zatytułuj swój przelew: Szczęście do wzięcia,
  • zaproś do akcji rodzinę, przyjaciół i znajomych.

 

Akcję wspierają wspaniałe artystki – Anna Dymna i Lidia Jazgar.

W filmie, który promuje akcję „Szczęście do wzięcia” oraz czytanie w brajlu, razem z Panią Lidią Jazgar występują nasi uczniowie: Karolina Durbas, Łukasz Golonka, Jakub Lukowicz i Kamil Szymański.

Informacje na temat akcji zostały również podane w Kronice TVP Kraków i Panoramie TVP.

 

Więsej szczegółów wraz z regulaminem znajduje się na stronie www.deon.pl oraz stronie Stowarzyszenia Nadzieja, które m.in. działa na rzecz zwiększenia szans edukacyjnych osób z dysfunkcją wzroku i promocji kultury.

Polecamy również artykuł „Brajl bezcenny”, w którym autorka Anna Woźniak-Szymańska, prezes Zarządu Głównego PZN, udowadnia w bardzo interesujący sposób, jak przydatna dla osób niewidomych pozostaje znajomość pisma brajla.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Pani Annie Dymnej i Pani Lidii Jazgar, Wydawnictwu WAM, Księgarniom Matras, Stowarzyszeniu Nadzieja oraz wszystkim Darczyńcom, którzy zechcą nas wesprzeć.

 

 

Baner promujący akcję: Lidia Jazgar i Kamil Szymański

Lidia Jazgar – wokalistka, współautorka tekstów i muzyki. Konferansjer, prezenter telewizyjny i radiowy, dziennikarz, scenarzysta, reżyser, producent. Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacją im. św. Brata Alberta, Hospicjum św. Łazarza oraz wieloma innymi instytucjami dobroczynnymi.

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa